Lily - 2 díl - Dobrý den!

30. prosince 2007 v 11:10 | Nelička |  Lily
Uslišela jsem zvonění za dveřmi. Šla jsem otevřít. Za dveřmi stála červenovlasá žena a na chodníku dva muži. Byli tak ve stejném věku jako já. "Dobrý den!" řekla jsem. "Dobrý den." odpověděla ta žena. Muži jen mlčky kývli na pozdrav. "Vy jste Tangová že?" mluvila žena dál. "No.. to jsem." odpvěděla jsem s nechápavým výrazem. "Já jsem Hillová a to jsou bratři Taylorovy. Také pracujeme v Mazlíčkovských novinách." vysvětlila žena. "Aha. Tak pojďte dál. Pozvala jsem je dovnitř. Jeden z bratrů Taylorových se zeptal kde je koupelna a drruhý jestli může pustit televizi že je tam pořad o kterém má psát do novin.
Jednomu z bratrů jsem ukázala kdeje koupelna...

A druhému jsem zapnula televizi. Pak jsem začala mluvit s paní Hillovou a zdálo se mi jako bych jí znala. Pak mi to došlo. "Nejste vy Karol Hillová? Nechodila jstena základní školu ve Veronově?" Vychrlila jsem ze sebe. "No..ano jsem Karol Hillová a chodila jsem na základní školu ve Veronově." odpověděla a bylo vidět že jí nedošlo nic. "Znala jste Lily Káktovou?" řekla jsem a tvář mi při vyslovení jejího jména zesmutněla. "Ano znala." řekla a do očí se jí draly slzy. "Já jsem Kestra Tangová." řekla jsem a podívala se z otevřeného okna.
Šel tam pes který byl úplně stejný jako Ariel. Alespoň podobou.
Ariel se k němu rozběhla a já vyběhla venabych ji zastavila. Pes se však nechoval nepřátelsky tak jsem se vrátila do domu.
Ariel běžela za mnou. Já se dala opět do řeči s Karol a tak Ariel zase běžela ven. První slova o která se Karol pokusila zněla: "Lily ty vypadáš tak..tak..." "...jinak." dokočila jsem větu za ní. "Tak moc mi chybí Lily Káktová." řekla se slzami v očích. "Já vím. Ale to bylo před osmi lety. Musíš přijmout že je Lily Káktová mrtvá a že se už nevrátí." řekla jsem a podala jí kapesník. "Ach Lily. Nevímco bych si bez..." Větu nedokončila protože jsme z venku uslyšeli vrčení a štěkot.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama