Lily - 4 díl - Příště mi řekni že mě vezmeš za slovo.

4. ledna 2008 v 13:36 |  Lily
Mám pro vás dlouhé novoroční vydání!
... Sendy. Nemohla jsem tomu uvěřit. Na posteli seděla moje kamarádka ze základky Sendy Sailová. "Sendy! Co tady děláš?" zeptala jsem se. "Ahoj Lily! Bylo odemčeno." řekla a vstala.

tnl
"Neříkala jsi že půjdeš na vejšku v Krasohlídkově?" zeptala jsem se. "Říkala." odpověděla a vzala mi pana kytičku z ruky. "Co to děláš?" vypálila jsem na ni. "Pohřbívám ho.Byl členem stromu vzpomínáš?" řekla, škrtla zapalovačem a hořící tělo Pana Kytičky hodila do jezírka na zahradě. "Nemáš hlad?" zeptala jsem se když se mi mezi nohy připletla kočka. "Ahoj Lan" řekla jsem z pohledem upřeným k nohám. "Ale jo. Mám hlad." odpověděla Sendy na mou původní otázku. "Tak já nám jdu něco uvařit." odvětila jsem a šla.
Rozhodla jsem se uvařit těstoviny s omáčkou.
vuii.ů
Sendy zatím šla poškádlit svoustarou kočku Lan. Lan je skoro patnáct let.
Když jsem uvařila zavolala jsem na Sendy že je hotovo. A tak jsme šli jíst. Všimla jsem si že Sendy vypadá jako, když mě tenkrát žádala o to aby u mne mohla jednu noc přespat.
"Lily já bych potřebovala pomoc." řekla po chvíli mlčení. "Co se děje?" zeptala jsem se. "Já..totiž...já totiž nemám kde bydlet." vymáčkla ze sebe s pohledem upřeným na jídlo. "Co?" řekla jsem s nechápavým výrazem. "Když jsem odjela do Krasohlídkova zjistila jsem že vejška neni pro mě. Tak jsem si našla práci. Jenže pak mě vyhodili a já neměla na zaplacení nájemého. Domácí řekl že do týdne musím vypadnout." odpověděla a podívala se z okna. "Tak žij se mnou místa je tu dost pro obě. A Mazlíčkov není špatný. Práci si najdeš a Ariel jsou kočky fuk. Teť pojedem na kluziště. Ještě jsem tam nebyla a dnes slaví páté výročí založení takže je zdarma." řekla jsem a vstala abych prázdné misky strčila do myčky.
Na kluzišti:
Když jsme přijeli byla už tma a tak jme obuli brusle a šli bruslit. Sendy spadla sotva vešla na dráhu. "Tak pojeď Sendy zakřičela jsem na ni. Bylo už pozdě a nikdo kromě nás už nebruslil. Sendy se tedy zvedla a rozjela se.
"Máš jí!" vykřikla když se jí podařilo dotknout se mě. okamžitě jsem ji začala pronásledovat. Honili jsme se jako malé.
Vtom Sendy spadla. "Sendy! Si v pořádku?" křičela jsem na ni když jsem k ní dojela. "Nic mi není." odpověděla tiše a zvedla se. Radši už hrát nebudem. Umíš ještě piruletu?" řekla jsem a začala se točit.
"Lily! Vždyť jí neumíš!" vykřika, ale já se točila dál.
Pak jsem roztáhla ruce a jednu nohu zvedla do vzduchu. Sendy se trochu posunula. "Skus to taky." zakřičela jsem na ni a začala brzdit. "Lily! Tys to dokázala!" vykřikla Sendy a začala se točit.
První pohyby byly dost neohrabané ale pak se pořádně roztočila a vzpoměla si jak se to dělá.
Jak se tak točila couvala jsem. Nevěděla jsem co udělá dál. Naštěstí začala brzdit. "Lily! To bylo úžasné. Od základky jsem to nedělala."řekla a dojela ke mě.
"No a co tohle?" zeptala jsem se a vyskočila. "Lily!" vykřikla Sendy když mě viděla ve vzduchu. Já se jen smála.
Pak jsem si uvědomila že sendy je moc blízko. "Sendy odjeď!" zakřičela jsem na ni. Sendy okamžitě vyrazla pryč. Naštěstí jsem dopadla na nohy. Sendy ke mě okamžitě vyrazila. "To bylo fakt hustý. Jak to děláš?" vykřikla, když přijela. "Sama nevím. Prostě jen skočím." odpověděla jsem.
A Sendy mě vzala za slovo. Vyskočila. "Sendy né!" vykřikla jsem. "Neboj Lily." vykřikla se smíchem, ale já věděla že se blíži neštěstí a rychle jsem ustupovala dozadu.
A měla jsem pravdu. Sendy se zaklonila a padala. Byla jsem už na druhém konci hřiště.
"Příště mi řekni že mě vezmeš za slovo. Jsi v pořádku?" vychrlila jsem ze sebe když jsem dojela skoro až k ní. "Jo jsem" řekla a zvedla se. Vtom přišel hlídač. končíme děvčátka. odejděte prosím.. A tak jsme vylezli z dráhy a šli se přezout.
Autobus měl přijet za půl hodiny. Sendy si sedla na zem a dívala se na hvězdy.
Přidala jsem se k ní. Nad vjezdem na parkoviště svítil zelený lampión. Bylo to tak krásné.
Pak Sendy navrhla ať si lehneme. Normálně bych jí odpověděla že ta zem je špinavá ,ale tentokrát jsem si be odporu lehla na zem jako Sendy, která nečekala na mou odpověď. Ve hvězdách jsem spatřila obrys medvěda.
Nějaká paní která tam procházela nad námi zavrtěla hlavou a šla dál.
Hlídač který nás vyhodil se vyměnil s jakousi ženou a nastoupil do autobusu který právě přiijel
Ještě čtvrt hodiny trvalo než nám přijel autobus. A tak jsme vstali a jeli domů.
Doma:
Před naším domem stála hromada věcí. "To je debil." řekla Sendy. "Kdo?" zeptala jsem se. "Marek." "To sou tvoje věci?" zeptala jsem se. "Jo." řekla s povzdechem. "Ukaž. Pomůžu ti. Kde se tu vzali?" řekla jsem když zamířila k posteli. "Než jsem za tebou jela pohádala jsem se s domácím. Řekl že mé věci vypadnou už dneska. Nevim jak mě našel."odpověděkla mi. Potom už jsme mlčeli. Věcí bylo málo. Jen skříň,postel.křeslo a věci pro kočku. "Tys neměla stůl?" zeptala jsem se. "Ne. Minulý nájemník prodal domácímu hodně věcí. Včetně stolu, gauče..." Dál jsem Sendy neposlouchala. Postel a skříň jsme daly ke mě do pokoje a zbytek byl v chodbě nebo v obýváku. Sendy šla hned jak jsme to donosili spát.
Já se šla najíst. Ohřála jsem si zbytek toho co jsme jedli předtím. Byla jsem pořádně spocená.
Tak jsem se potom šla vykoupat. Byla jsem děsně unavená. Jenže na mé posteli už někdo usnul.
Zatímco Ariel spala ve své boudě,...
...Lan se rozhodla spát na mé posteli.
Tak jsem ji vzbudila. Lan okamžitě slezla z postele.
Já si lehla. Ale Lan chtěla ven z pokoje. Tak jsem vstala a šla jí pustit do obýváku. Zase jsem si lehla. Pár minut jsem ležela, když jsem uslyšela rozbíjení sklaa bolestné mňouknutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lik Lik | 4. ledna 2008 v 18:57 | Reagovat

Máš hezkej blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama